Elastse teibi kasutusvõimalused traumade ja ülekoormussündroomide ennetamiseks ja leevendamiseks
ÕppekavarühmTeraapia ja taastusravi
ÕpiväljundidÕppija tunneb sportimisel enamesinevate traumade tekkemehehanismi, oskab tõenduspõhiselt hinnata skriiningtestide, lihastestide ja funktsionaalsete testide abil enamesinevaid ala-ja ülajäseme, lülisamba traumadest ja ülekoormusest tulenevaid haigusi, seisundeid ja nendest tulenevaid tegevuspiiranguid sportimisel ja igapäevategevustes, suudab rakendada vähemalt 2 konkreetsest traumast tuleneva seisundi ennetamiseks/parandamiseks skriining- ja lihastesti, funktsionaalset testi ning valida ja teostada lihaskorrektsiooni või turseaplikatsiooni.
Õppekava eesmärkKoolituse eesmärgiks on anda tõenduspõhised baasteadmised elastse teibi kasutusmeetoditest, põhialustest, k-teipimise vajaduse hindamisest, hindamismeetodite kasutamisest ning praktilised oskused elastse teibi (k-teibi) kasutuseks sporditraumade ennetamises ja teraapias.
SihtrühmTreenerid, kehalise kasvatuse õpetajad.
Õppekava koostaja ja juhtHille Maas
Koolitaja kvalifikatsiooni-, õpi- ja/või töökogemusKõrgharidus inimese tegutsemisvõime hindamise ja terapeutilise käsitluse tundmist eeldavatel erialadel (füsio-või tegevusteraapia).
Õpingute alustamise tingimused Koolitusel osalemiseks on vajalikud anatoomia, füsioloogia, kinesioloogia ja biomehhaanika alased teadmised ning peamiste traumade ja ülekoormushaiguste tekkepõhjuste tundmine.
Minimaalne osalejate arv11
Maksimaalne osalejate arv18
Õppe maht8 akadeemilist tundi
Õppe sisuÕpitakse tundma sportimisel enamesinevate traumade tekkemehehanismi, osatakse tõenduspõhiselt hinnata skriiningtestide, lihastestide ja funktsionaalsete testide abil enamesinevaid ala-ja ülajäseme, lülisambatraumadest ja ülekoormusest tulenevaid haigusi, seisundeid ja nendest tulenevaid tegevuspiiranguid sportimisel ja igapäevategevustes. Lisaks õpitakse rakendama vähemalt 2 konkreetsest traumast tuleneva seisundi ennetamiseks/parandamiseks skriining- ja lihastesti, funktsionaalset testi ning valima ja teostama lihaskorrektsiooni või turseaplikatsiooni.
Õppekeskkonna kirjeldusKlassiruum teraapialaudadega
Õppematerjalide loend1. http://www.kinesiotaping.co.uk/research/casestudies-2016.jsp
2. Birgit Kumbrink: K Taping: An Illustrated Guide - Basics - Techniques - Indications Paperback – January 29, 2012 (eesti)
Lõpetamise tingimusedAuditoorses ja praktilises töös osalemine. Praktilise töö kokkuvõtte esitamine ja oma terapeutiliste seisukohtade põhjendamine. Õppija tutvub traumaatilisi tugiliikumiselundkonna seisundeid käsitlevate elastse teipimise alaste artiklitega järgneval veebilehel: http://www.kinesiotaping.co.uk/research/casestudies-2016.jsp
Õppija refereerib ühte artiklit ja leiab vastused järgmistele küsimustele:
1. Millist traumapõhist või ülekoormuslikku seisundit antud artiklis on uuritud?
2. Milline oli antud uuringus kajastatud tulemus?
3. Kas ühinete autori(te) arvamusega tulemuste osas?
Väljastatavad dokumendidÕppijale, kes omandab õpiväljundid, väljastatakse tunnistus. Õppijale, kes ei omanda õpiväljundeid, väljastatakse tõend.
Täiendav informatsioon


Registreerimine TTK Täiendkoolituse õppeinfosüsteemis!